Ogłoszenie

Niedogodnością forum jest to że przeczytane nowe posty nie zmieniają swojego koloru ale na to nie mam wpływu dlatego jak już wszystkie przeczytacie do kliknijcie na "oznacz nowe posty jako przeczytane" w prawym górnym rogu to jedyna możliwość. Mam nadzieję, że to poprawią ale póki co jest tak a nie inaczej... Dawajcie punkty ludziom jak Wam pomagają w grze czy na forum poradą czy pomocą, stworzymy ranking przydatności do użycia

#1 2009-03-14 23:41:07

szarak

Administrator

13407373
Call me!
Skąd: Wieluń
Zarejestrowany: 2009-01-05
Posty: 130
Punktów :   

Zakładanie własnej firmy

Wie ktoś z Was jak to mniej więcej wygląda i skąd najlepiej (jakiego programu) pozyskać środki i jak mniej więcej przebiega procedura samego zakładania i pozyskiwania środków?
Będę wdzięczny za wszelkie informacje.

Offline

 

#2 2009-03-15 09:49:56

Ostatnia lama

Użytkownik

Zarejestrowany: 2009-01-15
Posty: 5
Punktów :   

Re: Zakładanie własnej firmy

Jak pozyskać środki na działalność to trudno powiedzieć bo nie napisałeś jakiego rodzaju działalność chcesz założyć,  sama procedura zakładania działalności jest dosyć prosta:

1. Wizyta w urzędzie gminy celem uzyskania wpisu do ewidencji działalności gospodarczej - tutaj też decydujesz o rodzaju działalności - powinieneś wcześniej zapoznać się z ich spisem rodzajów i odpowiednio dobrać, od tego co wybierzesz zależeć będzie sposób rozliczania się z fiskusem (nie wszystkie rodzaje można potem rozliczać np. ryczałtem:)

2. Wizyta w urzędzie statystycznym celem uzyskania numeru regon - to chyba najprostsze - wymagają wpisu do ewidencji

3. Wizyta w urzędzie skarbowym celem zgłoszenia kolejnego tyłka do łojenia:) - wymagają wpisu do ewidencji, regonu, zaświadczenia o nadaniu nip oraz podpisanej umowy z biurem rachunkowym

4. Wizyta w ZUSie cel podobny do tego powyżej - wymagają zaświadczenia nip, regonu

Zwykle co trzeba złożyć w poszczególnych urzędach jest dosyć czytelnie wypisane w każdym z nich lub na ich stronach internetowych oprócz tego można do każdego z nich zadzwonić i zapytać o co im dokładnie biega:). Generalnie nie takie straszne:) mi zajęło dwa dni:)

Offline

 

#3 2009-03-15 11:58:20

szarak

Administrator

13407373
Call me!
Skąd: Wieluń
Zarejestrowany: 2009-01-05
Posty: 130
Punktów :   

Re: Zakładanie własnej firmy

Jeśli chodzi o pozyskanie środków to interesują mnie programy chyba unijne bo z nich można więcej wyciągnąć Konkretniej interesują mnie środki które dostaje się w ramach bezzwrotnej dotacji pomocowej na rozkręcenie pierwszego biznesu. Konkretniej miała by to być firma jednoosobowa zajmująca się pozyskiwaniem klientów chcących reklamować się na nośnikach jakie jestem w stanie im zaproponować dzięki umowie o współpracy z 3 co do wielkości firmą w Polsce oferującą reklamy zewnętrzne.

Offline

 

#4 2009-03-20 11:35:19

malejek

Użytkownik

Zarejestrowany: 2009-01-29
Posty: 11
Punktów :   

Re: Zakładanie własnej firmy

Witam.

Jeżeli chodzi o środki unijne to ostatnio wdrażane jest działanie 6.2, w którym można otrzymać po przejściu odpowiedniej procedury nawet 40 tyś. zł.
Działanie to koordynują wojewódzkie urzędy pracy, przynajmniej tak jest na śląsku gdzie wyłonione zostały już instytucje, które będą prowadziły szkolenia dla ubiegających się o dotację. Wiem, że w wielkopolskim ten projekt już chyba wystartował.
Inną formą pomocy jest bezzwrotna pożyczka z powiatowego urzędu pracy, też ze środków unijnych w wysokości chyba 14,5 tyś.zł. Tutaj procedura jest o wiele mniej skomplikowana, stresogenna i otrzymuje się pieniądze w miarę szybko.
Jest tylko bardzo ważna rzecz dotycząca tych projektów. ZAKŁADANA DZIAŁALNOść MUSI BYć PIERWSZą, NIE MOżNA MIEć FIRMY. Niekiedy są również inne obostrzenia, jak bycie zarejestrowanym w urzędzie pracy przez jakiś tam okres.

http://www.funduszeeuropejskie.gov.pl/S … lowna.aspx

Warto zerknąć na stronkę, na pewno będzie więcej szczegółowych informacji.

Pozdrawiam

Offline

 

#5 2009-03-20 20:30:49

blacwater

Użytkownik

Zarejestrowany: 2009-01-15
Posty: 31
Punktów :   

Re: Zakładanie własnej firmy

jesli chodzi o te 14,5tys z urzedu pracy trzeba wypelnic papiery od nich , moj urzad wymaga biznes planu dobrego ... ogolnie to trzeba  napisac ciekawie dodac jakies wykresiki i inne bajery  im wiecej tego tym lepiej bo podobno o przyznaniu kasy decyduje kierownik urzedu pracy  przynajmniej mi tak mowila kobieta na szkoleniu...  no i tak jak malejek napisal nie mozesz miec wczesniej dzialalnosci gospodarczej i urzad mi powiedzial ze minimum 1 miesiac u nich zarejestrowany:) dziwne to ale przepisow sie nie przeskoczy ... no i te 14,5 tys mozna wydac na srodki trwale, nie wolno kupic samochodu , siedziby firmy a najlepiej to wybrac sie do urzedu i zorietowac sie na co mozesz wydac pieniadze jak juz wiesz jaka chcesz miec firme ...  a i najwazniejsze [przez rok od dostania kasy nie wolno ci wchodzic w spolki i inne uklady na papierze i nie mozesz zamknac dzialanosci bo bedziesz musial kase zwrocic, mozesz wykazac same straty i nikt sie nie czepi

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi